יום שלישי, 24 באוקטובר 2017

כיצד מזהים זהב איכותי

להימנע מזיופים
זהב היא אחת המתכות החשובות ביותר שיש ולא רק ליופי וליוקרה אלא גם לשימושים שיש לה בתעשיות רבות כחומר חזק ומוליך היטב. בתור עיצוב אופנתי אין כמו זהב ולמרות המחיר היקר מאוד שלו יש לו קונים רבים עתירי הון שמשבצים אותו בבגדים ועל הגוף בתכשיטים כמה שיותר. זהב היא מתכת יקרה מאוד והפופולריות שלה נותנת לאנשים רבים רצון לזייף אותה או ליצור זהב מצופה בלבד ולא איכותי כמו שהם אומרים וכך להרוויח הון על מוצר שהוא בכלל לא מזהב. מעריכים בתחום הזהב שלפחות עשרה אחוזים מהזהב שיש כיום בעולם הוא זהב מזוייף והמטרה שלכם היא להימנע כמה שיותר מלהתקרב אליו.

תכשיטים עשויים מזהב


כיצד מזהים זהב איכותי?


·         מאיפה הזהב מגיע? אחת השיטות לזיהוי זהב איכותי והימנעות מזהב מזויף היא להבין מאיפה הוא בא. אם יש סוחר או מקור אמין ביותר שמגיע ממדינה בה הזיופים של המתכת הזו אינם נפוצים אז אתם יכולים להיות רגועים יותר ולהמשיך לבדוק בעוד שיטות. אם מדובר מלכתחילה על מקור מאוד לא אמין שמעלה בכם חשד גם מהדרך בה הוא סוחר או מוכר לכם את הזהב יכול להיות שכדאי לכם להיזהר מאוד ולחפש מקורות אחרים.


·      זהב הוא חומר חזק מאוד עם סגולות בלתי ניתנות לזיוף ומה שמזייפים הוא רק המראה שלו. כדי לבדוק האם מדובר בזהב איכותי אפשר ליצור ריאקציה כימית עם העור שלכם. תכשיט זהב אמיתי לא משאיר אף סימן על הגוף. אם נוצר סימן על הגוף או שיש רגישות בעור כנראה שמדובר בזהב מעורב בעוד מתכות.


·        עוד בדיקה שאפשר לעשות לזהב היא חימום שלו. במידה והמתכת רק מצופה בזהב, חימום שלה יכול להוביל לשינוי צבע או למתכת להיות דביקה מאוד. לפעמים אי שינוי צבע לא מעיד על זהב מקורי אך זוהי אחת הדרכים לגילוי כאשר חשוב לשים לב טוב מאוד לדביקות.

בדיקה לפי משקל סגולילזהב יש משקל סגולי קבוע ולכן קל מאוד לחשב את המשקל שלו. התהליך של בירור המשקל הסגולי קצת מורכב אך מדויק מאוד ויש צורך לטבול את הפריט במים ולמדוד את הנפח והמשקל לפני מפלס המים ואחרי הבדיקה.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה