יום רביעי, 27 ביוני 2018

תכשיטים משולבים באבני חן


מקורם של תכשיטים ושל אבני חן

מזה אלפי שנים, מאז גילה האדם את האפשרות לזקק מתכות מסלעי עפרה, נעשה שימוש במתכות יקרות על מנת ליצור תכשיטים ואובייקטים דקורטיביים וטקסיים שונים. המתכות היקרות כוללות בעיקר כסף, זהב ופלטינה והשימוש בהן לייצור תכשיטים הינו אידאלי. מתכות אלו מכונות אצילות משום שאינן מחלידות ועל כן שורדות לאורך שנים רבות. בנוסף, צבען של מתכות אלו והברק האופייני להן הופך אותן למתאימות ביותר עבור ייצור תכשיטים. אבני חן מהוות אף הן חלק אינטגרלי בתכשיטים רבים בשל המראה המיוחד שלהן. בעבר, אבני חן היו נדירות יותר ומגוונות פחות בשל הקושי בהשגתן אך כיום המגוון גדול והמחיר נמוך יותר.

תהליך הכנת תכשיט משולב באבני חן


קביעת התקציב 
אבני חן

מחירם של תכשיטים עשוי להיות גבוה מאוד במידה ונעשה שימוש במתכות יקרות בכמות גדולה ובאבני חן נדירות. לכן, בשלב הראשון יש להחליט על תקציב המיועד לאבני החן ולתכשיט עצמו. במידה ויש צורך לשכור את שירותיו של צורף או מעצב, יש לקחת זאת בחשבון.

עיצוב התכשיט 


ניתן לייצר תכשיטים בכל צורה, צבע וגודל כתלות בתקציב. לכן, כדאי לשבת עם המעצב או לחפש דוגמאות באינטרנט על מנת להחליט על צורה ועיצוב לתכשיט. ניתן כמובן לבחור תכשיטים מוכנים בחנויות רבות ובחלק מהמקרים, לבצע להם התאמות כראות עיניכן.

סוגי אבנים 


לרוב, תכשיטים יקרים משלבים אבנים יקרות במיוחד כדוגמת יהלומים, אבני אודם וספיר, אזמרגד, טופז ועוד. אבנים אלו הינן באיכות גבוהה במיוחד ועל כן מחירן גבוה ונקבע על פי המשקל, הגודל, הגוון והצורה. במידה ואנו מעוניינים בתכשיט פשוט יותר, ניתן לעשות שימוש באבנים סמי- יקרות כדוגמת אופל, אגאט, אמטיסט ועוד או לבחור באבני אודם מאיכות נמוכה יותר.

מתכות יקרות


ניתן לייצר כל תכשיט ממתכות שונות כאשר כסף היא הזולה מבין המתכות היקרות בעוד זהב ופלטינה עולות הרבה יותר. אפשרות נוספת היא לבחור בתכשיטים מצופים זהב בשיטות שונות. ציפוי רגיל הוא בעל עמידות סבירה אך ציפוי גולדפילד שורד בדרך כלל זמן רב יותר ועולה מעט יותר מציפוי זהב רגיל.

טווח המחירים של תכשיטים משולבים באבני חן

תכשיטים פשוטים העשויים כסף ומשלבים אבנים חצי יקרות או חרוזים נמכרים לרוב במחירים של מאות שקלים בודדים או אף פחות מכך. תכשיטי זהב עולים מעט יותר בשל עלות חומר הגלם ומחירם מתחיל ברוב המקרים באלפי שקלים. שילוב אבנים יקרות כדוגמת יהלומים בתכשיט מייקר את מחירו באופן משמעותי. התכשיטים היקרים ביותר הם תכשיטים המעוצבים עבור הלקוח בהזמנה אישית בשל הזמן הרב הדרוש לעיצוב והכנת התכשיט הייחודי. לסיכום, טווח המחירים של תכשיטים משולבים אבני חן גדול מאוד ותלוי בעיקר בדרישות הלקוח אך חשוב לזכור כי ניתן למצוא תכשיט עבור כל תקציב ובעבור כל אדם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה